Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
158 postów 2640 komentarzy

Drzazgi smolne po kwietniu pisane

Avern - Polak, Węgier, dwa bratanki, i do szabli, i do szklanki (węg. Lengyel, Magyar – két jó barát, együtt harcol, s issza borát). Boże chroń Węgry i Rzeczpospolitą.

Apel do mądrych głów z administracji ekranu i ichże znajomych

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Szanowni Państwo, macie już sporo doświadczenia i masę wrogów... wylano na wasz łeb morze pomyj i pogardy... macie też zainteresowanie mnóstwa mniej lub bardziej bystrych blogerów i osób które są lub aspirują do bycia profesjonalistami...

***

Czy nie moglibyście jako zespół zlecić lub opracować analizę podatności naszego systemu wyborczego na potencjalne oszustwa lub manipulacje?  Być może, wręcz, ktoś ze znanych wam osób specjalizuje się w prawie wyborczym? Pewne wątki i sposoby manipulowania danymi na maleńką skalę w komisjach wyborczych nakreśliła ostatnio Tatarka... kilku blogerów apeluje o akcję fotografowania każdego wyniku z każdej komisji...  i gromadzenie tychże zdjęć do późniejszego zsumowania wyników cząstkowych... gdy to robią spontanicznie pojedyncze osoby to niewiele da... ale jeżeli sporo osób będzie dogłębnie wiedziało gdzie i jak można sfałszować dane... lub zmanipulować wyniki to być może będzie to większa presja na potencjalnych manipulatorów obrazu świata... a wiadomo pod presją i naciskami nawet najlepsi sie pocą i popełniają błędy... pocą się im łapy nocą... a  Biało  - Czerwona  niejedno ma oblicze, i nadciąga...

Pozdrawiam i pomysł podrzucam...  być może znajdzie się ktoś, kto zna system informatyczny liczący głosy lub jego mechanizmy...  ewentualnie tylne furtki... być może ten apel nie jest całkiem totalną naiwnością...

P.s: Być może jakieś chwalebnie nazywające się instytucje międzynarodowe mają w swym statucie audyt systemów wyborczych tylko nie wiedzą, że trzeba go zrealizować akurat w tym idealnie zarządzanym kraju nad Wisłą?

P.s': Czy PIS  jako najbardziej zainteresowany nie powinien takiej analizy sam zlecić, aby wiedzieć z czym się go zje?

ja marny żuczek moge im naskoczyć, ale jako to ujmuję Błękitny Ocean... kosmiczne mózgi posiadają kosmiczną energię... a jak się zgrają razem to nie ma mocnych.

 

Niektóre wątki już poruszone:

tatarka.nowyekran.net/post/20879,prezydent-nagradza-pkw-a-wyborcy-czekaja-na-orzeczenie-tk

jozkar.wordpress.com.nowyekran.net/post/20763,g-o-l-a-d-o-d-a

tomaszandrzej.nowyekran.net/post/20692,ogolnopolska-akcja-solidarni-2010-wybory-miej-odwage-zmienic-polske

antonioiwaldi.nowyekran.net/post/20658,czy-w-warszawie-sfalszowano-prezydenckie-wybory

 

i Konkretne przeciwdziałania:

www.uczciwewybory.pl/

tv.nowyekran.net/post/21255,uczciwe-wybory-konferencja

 

 

 

 

 ***

Przy okazji, na okoliczność coraz to nowszych wersji Kłamstwa Smoleńskiego, publikowanych jako przecieki z raportu millerodiny pozwolę sobie zamieścić stary, aczkolwiek coraz bardziej aktualny apel:

tarczazadumy.nowyekran.net/post/5034,wyjedzcie-z-tego-kraju-apel-do-wszystkich-zniechecajacych-klamiacych-i-mataczacych-w-sprawie-zdarzen-w-smolensku-10-iv-2010

 

KOMENTARZE

 • Po pierwsze
  karty do głosowania powinny być na limitowanym, specjalnym papierze.

  Nie może być tak, że jak zabraknie kart ( co miało miejsce ) to kserowano, by starczyło dla wszystkich chętnych urlopowiczów, co dziwnym trafem, głosowali poza miejscem zamieszkania.

  Karty muszą być przechowane do czasu ogłoszenia wyników i jeśli nie ma żadnych zastrzeżeń, to mogą być po roku zutylizowane.

  Jeśli jednak są zastrzeżenia, to wszystkie karty muszą być sprawdzone.
  Wszystkie skreślenia podwójne ( pomyłki ), dopiski, bazgroły muszą być przeanalizowane ( różne kolory długopisów, inna ręka i charakter znaku ).
  Trudne?
 • @Kura Ra
  "...Zróbmy choć raz ogólnopolski bojkot, na próbę..."

  Twój apel to chyba skierowany do lemingów...?
 • @wern i inni :)
  Miłego popołudnia!
  O ile słuszna jest "filozofia - teoria" ZBITEJ SZYBY to jak "na dole" się dopilnuje to "na górze" się nie sfałszuje...
  Miliony głosów "nieważnych" pokazują, że "coś jest na rzeczy" :)

  Mężowie zaufania powinni być BARDZIEJ ODPOWIEDZIALNI od członków komisji. To Ich PARTIE tracą szansę na WŁADZĘ...

  -"Niesforne Dziecię Gutenberga".
  Ale, ale:
  "[...] nie daje się LISA na STRÓŻA do kurnika tylko dlatego,
  że często tam chodzi.".
 • Wielce Szanowni Komentatorzy
  Wielce Szanowni Państwo... przepraszam, że nieprecyzyjnie się chyba wyraziłem, ja czuję społeczną potrzebę niezależnego od oficjalnych czynników solidnego raportu audyty prawa wyborczego i sposobu liczenia głosów w Polsce. Wiem, że wielu z Was ma swoje prywatne i doświadczenia i perypetie z lub też z brakiem zaufania lub ostrożności... ale tu nie idzie o nasze, moje twoje prywatne obrazy cząstkowe... na ekranie pojawia się wiele mniej lub bardziej solidnych podejść do polityki , ekonomii, czy też wizji państwa... niezależnie jaką partię popieracie lub jaką opcje którego odcienia jeżeli ktoś sfałszuje wybory to wszyscy jesteśmy w dupie za przeproszeniem oprócz beneficjentów fałszerstwa... chodzi o zlecenie lub próbę porwania się na analizę wszystkich możliwych dziur i dziurek, furtek, ułatwień, które ktoś dajmy na to "Zły porucznik Alfa" może wykorzystać do dodania sobie lub odjęcia komuś kilkuset tysięcy lub wręcz kilku milionów głosów... ja naprawdę mogę zrozumieć że mamy durni za społeczeństwo, które wybiera kontynuatorów bydląt, morderców czy desant z radzieckich czołgów bo im się to opłaca... ale nie chcę zrozumieć ze miliony uczciwych prostych ludzi pozwala sobie na to by ich oszukiwano w najistotniejszej dla człowieka sprawie w państwie w którym żyją... ja jestem za cienki i nie ma odpowiedniej wiedzy fachowej aby się na taki raport - analizę potencjalnych luk i niedomówień w prawie i praktyce wyborczej ale liczę na to że są ludzi o takiej wiedzy, i mogą chociażby anonimowo za pomocą artykułu zleconego przez nowy ekran coś takiego stworzyć... taka ściągawka z czym się liczyć i co na jakim etapie da się sprawdzić i zweryfikować. W szczególności wiedza o etapach podsumowań w ramach systemu informatycznego byłaby bardzo istotna jak mniemam oraz o możliwościach porównania wyników zbiorczych z danymi na papierze z poszczególnych komisji, w zależności od rangi komisji itp...
  Pozdrawiam serdecznie.

  p.s: tu naprawdę nie idzie o dowcip i celność puenty w komentarzu;)
 • @Avern
  Nareszcie! Ktoś się zreflektował.

  Ale chyba już i tak po ptokach...

  Tak niewiele trzeba, bardzo niewiele by pierwszy raz w historii dopilnować wyborów.

  Ekranowiczów jak i władz Ekranu raczej ta sprawa nie obchodzi.
  Mijają tygodnie i cisza. Ciągle najważniejsze jest pitolenie i biadolenie.

  Trzecie, piąte, i dziesiąte siły g. dadzą jak ten co zwykle będzie liczył głosy.
 • @karoljozef
  nawet jeżeli III siła ugra swoje 5% a potem macherzy od losu Polaków zrobią swoje bo robili to zawsze i czują się w tym kraju bezkarnie to z ich 5% wejściowych zostanie gówno, sidło i powidło... podobnie jest z dowolną partią czy opcją... a najbardziej dziwię się tym, co mogą najwięcej stracić czyli PISowi... im powinno zależeć najmocniej aby nie było szansy na sfałszowanie wyborów, więc standardowe zabiegi to za mało... oni z pewnością odrobili lekcje po 2005 roku czego ichnią maturą były "przyśpieszone wybory 2010"
  i jeszcze jedno...

  jeżeli ktoś jest zdolny do Smoleńska to będzie zdolny do wszystkiego.

  a powtórzę to raz jeszcze: Jarosław ma, wbrew medialnemu jazgotowi, autorytet i charyzmę... ale jest uczciwy i gra fair dlatego przegrywa. powiem więcej uważam, że jest prawdopodobne, że on nie przegrywa wyborów, lecz przegrywa wyniki. Zachodzi potrzeba uświadomienia ludziom, że wyniki nie mogą się po zsumowaniu różnić od sumy głosów na taki na nie z komisji. Trzeba ujawnić i sprawić całkowicie przezroczystym proces liczenia głosów w każdym etapie. Na zasadzie dołączania do każdego wyniku cząstkowego na danym etapie liczenia list numerów komisji z których głosy zsumowano. Niezależnie czy będzie to 20.00 w nocy, północ, 3 nad ranem czy już po ptokach o ósmej rano. Pozdrawiam.
 • @Avern
  "Jeżeli ktoś jest zdolny do Smoleńska to będzie zdolny do wszystkiego".

  Dokładnie tak! Dlatego obecna ekipa zrobi wszystko, aby nie przegrać tych wyborów, bo wtedy ktoś mógłby ich rozliczyć za Smoleńsk.
  Pamiętam, jak kiedyś Mao Tse Tusk powiedział: "Raz zdobytej władzy nie oddamy..." Coś w tym jest.

  Pozdrawiam :)
 • @Hrabia Ups-Gafa
  oni dalej myślą, że obowiązuję stare reguły gry, w których tym z drugiej strony nie wolno szczekać a tym co reguły ustanawiają wolno wszystko.
  czas pogardy właśnie się zaczyna kończyć. Ich pogarda będzie gardą na po...tem.
  Pozdrawiam.
 • @Avern
  "Platfołma" wraz z zaprzyjaźnionymi mediami to wciąż potężna siła, z którą ciężko będzie wygrać. Gdyby chociaż część mediów była obiektywna...
  O wiele łatwiej byłoby wtedy walczyć z tą bandą.
  Ale cóż, musimy próbować wszystkiego. Trzeba patrzeć na ręce tym, którzy będą liczyć głosy.
 • @Hrabia Ups-Gafa
  Co by nie zrobili i co by nie powiedzieli, My musimy się do tych wyborów przygotować jak do pierwszej wielkiej bitwy. Te wybory muszą być uczciwe, muszą dać jednoznaczną odpowiedź kogo Polacy popierają. Ta wiedza jest potrzebna także Nam.

  Pozdrawiam:))
 • Avern
  Masz rację, musi to być niezależny audyt. Tylko kto to zleci i kto się tym zainteresuje? Ale tak czy siak trzeba o tym pisać i o to zabiegać.

  Pozdrawiam:))
 • @Samanta
  Oczywiście! Trzeba być przygotowanym na wszystko. Ale czy to wystarczy? Oby...

  Pozdrawiam serdecznie :)
 • ”zlecić lub opracować analizę podatności naszego systemu wyborczego na potencjalne oszustwa lub manipulacje?”
  Już to zrobiłem. 100%.

  http://grzegorz.rossa.nowyekran.pl/post/18635,oddajcie-co-bareistyczne-barei
 • @Grzegorz Rossa.
  Pana post pokazuje meritum, ale nie widać diabła w szczegółach... zresztą samo uświadomienie większej ilości ludzi problemu w mechanizmie liczenia głosów to już jest coś... a raczej w niemożliwości zweryfikowania prawdziwości wyników.
  Pozdrawiam.

  p.s: no chyba, że jest ktoś kto potrafi lub wie jak ...
 • @BłękitnyOceanistniej
  tą książkę napisze życie blogerów i ich decyzje w kwestii zdjęć ze Smoleńska... bo jestem pewien, że się pojawią gdzieś, skądś... i wywrócą świat blogosfery niczym sadysta pijawkę na patyku... to co ukryte w środku stanie się zewnętrznym obliczem, a to co widziane na co dzień stanie się wnętrzem na pal nabitym, za to co im uczynili. Proszę pamiętać, że w czasie zagadywania idei i pomysłów na śmierć część z nich zakiełkuje w umysłach czytelników oderwanych od funkcji komentatora i prześmiewcy... słowa i idee mogą być jak ziarno sypane na wyjałowione medialną dezynfekcją żwirowisko po eliminacji elit... kolejnej eliminacji elit zapodawanej naszemu społeczeństwu od kilku wieków. Słowo pisane ma moc, wielką moc... skorzystali tego durnie kłamcy i mordercy tworząc komunizmy wszelakiego rodzaju więc skorzystajmy z jego siły i my.
  ja tam mam nadzieję, że zamiast kretynizmu w komiksach sponsorowanych przez minzagru do młodego pokolenia trafi moja wersja rozwinięcia skrótu pejoten:

  "Polskość jest Niedozajebania!"

  na wykoślawione umysły trzeba perfekcyjnie wykrzywionych słów... ale słów które niosą w sobie prawdę.
  Pozdrawiam.
 • @Avern: niemożliwości zweryfikowania prawdziwości wyników. Pozdrawiam. p.s: no chyba, że jest ktoś kto potrafi lub wie jak
  Też na objawienie się takiego czekam z utęsknieniem.

  Pozdrawiam,
 • @Grzegorz Rossa.
  może się ktoś skusi na świadka koronnego jak dobrze wybiegnie myślami wprzód... w końcu stare fałszerstwa wyborcze to blady pikuś przy Smoleńsku i zamachu stanu w ciężarze gatunkowym...
  Pozdrawiam panie Grzegorzu.
 • @Avern: pikuś przy Smoleńsku i zamachu stanu w ciężarze gatunkowym
  Z kolei sam Smoleńsk i zamach stanu w ciężarze gatunkowym to mały pikuś przy tym, co Moskowia zrobi ze swoją agenturą.

  http://grzegorz.rossa.nowyekran.pl/post/12720,michnik-przychodzi-noc-dlugich-nozy-czy-noce-moskiewskie

  Pozdrawiam,
 • @Grzegorz Rossa.
  skoro orderu nie dało się carewiczowi załatwić w Niemczech, to znaczy że opór dla skurwiałej agentury powoli rośnie... być może budżet im nie wyrabia... to byłby dobry znak...
 • @Avern: opór dla skurwiałej agentury powoli rośnie
  Nie chodzi o opór wobec agentury z zewnątrz, tylko żeby agenturę zneutralizowali jej przełożeni.

  =========================================================
  „być może budżet im nie wyrabia... to byłby dobry znak”
  =========================================================

  Budżet im nie wyrobi dopiero wtedy, kiedy na światowy rynek rzucimy węglowodory.

  http://grzegorz.rossa.nowyekran.pl/post/17890,zostan-szejkiem-naftowym
 • @Grzegorz Rossa.
  mają obecnie ogromne wydatki na modernizację armii, rozbudowę infrastruktury na wypadek ataku jądrowego i przygotowania do wojny o złoża na dnie Arktyki... muszą zawrzeć mnóstwo równie korzystnych dla siebie jak niekorzystnych dla Polski umów gazowych... a nie każdy kraj daję się wydymać rurą z gazem jak stara tirówka na poboczu szosy wojewódzkiej w kraju tranzytowym... coś wisi w powietrzu i oni to czują. Czas im się kurczy.
  Pozdrawiam.
 • @Avern
  no i co?!

  Pan Łazarz nie łazi po takich tematach. Zaczyna to być wszystko śmieszne.
 • @Avern
  Jak na rynek światowy będzie duża podaż węglowodorów, ceny będą niskie, nie będą mieli na nic. Nawet na zachowanie integralności.

  Pozdrawiam,
 • @karoljozef
  reakcja na takie tematy to też swoiste świadectwo, to nie jest prosta sprawa i nie jest łatwa... dajmy wszystkim trochę czasu tm bardziej, że nie wiemy kto to czytał, kto się nad tekstem zastanowił, kto wyciągnął jakieś wnioski... brak komentarza pod tekstem nie oznacza braku reakcji lub braku działania... zresztą Łazarz mnie nie zna a moje teksty są dosyć nietypowe więc trudno się do nich jednoznacznie ustosunkować... Czas pokaże. Mam nadzieję, że zacznie karanie od po... bez przebaczenia, bo "zaiste nie w naszej mocy przebaczać w imieniu tych których zdradzono o świcie..." jak pisał ostatni z wielkich... ziarno potrzebuje czasu, zrozumienie słowa też. A napisanie czegoś na odpierdziel to byłoby wylanie dziecka z kąpielą... jak sądzę. To jest ciężki temat. Ale w końcu od czego są najlepsi w blogosferze... przecież nie od wzajemnego się kontrtekstowania... Pozdrawiam.
 • @Grzegorz Rossa.
  mniej więcej to rozumiem, aczkolwiek nie mam żadnego wpływu na ceny paliw na rynkach światowych, zaś mam maleńką nadzieję, że jakiś pomysł wykluty pomiędzy nielicznymi szarymi komórkami jakie posiadam trafi na podatny grunt i zakiełkuje twórczością pożyteczną dla ludzi pośród którymi żyję i mieszkam... w tym widzę też siłę obecnej fali bunty i gniewu... setki ludzi próbuje coś robić nie w jednym ściśle wytyczonym przez kogoś kanale lecz na swoje sposoby... jedni piszą inni wywieszają banery, ktoś drukuje ulotki inni próbują tworzyć lepsze prawo czy podpowiadać rozwiązania gospodarcze... i spora część nie robi tego ze zwykłego snobizmu czy mojochciejstwa, lecz dla dobra Ojczyzny i narodu. Dla dobra Polski... W oparach absurdu medialnej przestrzeni zakłamania przez kłamstwa smoleńskie i kłamstwa wyborcze przebija się stary toporny upór niepokornego karku... upór nienawykłego do bata i ślepych przepisów Polskiego ducha wolności. On się podrywa do lotu... i żaden kontroler z gazety gryczanej czy nowalijkowej telewizji go nie pokieruje na śmietnik historii... przepraszam za język nieczytelny czasem ale nie potrafię pisać inaczej... wie Pan, ten typ tak ma...
  Pozdrawiam.
 • @Avern: nie mam żadnego wpływu na ceny paliw na rynkach światowych
  Czy Pan byłby łaskaw zechcieć?

  http://t-rex.nowyekran.pl/post/20925,dobry-pr-czyli-pospolite-ruszenie#comment_170963

  Pozdrawiam,
 • @Grzegorz Rossa.
  Nie omieszkam przy okazji.
  Pozdrawiam.
 • @Avern
  Byłbym niezmiernie wdzięczny.

  Pozdrawiam,

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej