Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
158 postów 2640 komentarzy

Drzazgi smolne po kwietniu pisane

Avern - Polak, Węgier, dwa bratanki, i do szabli, i do szklanki (węg. Lengyel, Magyar – két jó barát, együtt harcol, s issza borát). Boże chroń Węgry i Rzeczpospolitą.

Brzozowy Krzyż czy Brzozowa Szubienica?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Od prawie roku zadaję sobie jedno natrętne pytanie:

"Czym jest w świadomości Polaków złamana brzoza smoleńska?"

Niczego nie narzucam, odpowiedzcie sobie Państwo sami... Te dwa kawałki przetrąconego pnia można oglądać na wiele sposobów i pod różnymi kątami... zbite na środku dadzą nam milczący w postaci Brzozowego Krzyża wyrzut sumienia i symbol tragedii... zbite na końcach dadzą nam Brzozową Szubienicę na której zawieszono w czynnościach organa wymiaru sprawiedliwości w postaci uwspólnionej i akceptowalnej dla ogółu wersji raportów obu bratnich komisji... tak zwanych Raportów Millerodiny... połamana na kawałki może też stać się nałęczowskim stosem ofiarnym, na ołtarzu którego w imię miłości do większego brata spalono wraz z resztkami pokrwawionych mundurów resztki prawdy, honoru i godności polskiego oficera... Osobiście uważam jednak, że to nie szubienica ani krzyż... to moi drodzy czytelnicy wstawiony na kursie Polski znak drogowy... taka sugestia ukierunkowywująca podnoszących zbyt wysoko kark niepokorny posłów polskich... to Przetrącony kręgosłup moralny narodu. Postuluję więc, aby ten drogowskaz wbity nam na drodze pomiędzy Wawelem a Kremlem w smoleńskiej  pustkowi uszanować odpowiednio i przenieść przed wejście do polskiego parlamentu... A na Brzozowym Drogowskazie trzy tabliczki durnowatym posłom przybić, aby się w wyborze ścieżki, którą się poprzez parlament skierują nie pogubili:

1. na prawo - Bar...

2. na lewo - Targowica...

3. prosto za rondem dokoła złamanej smoleńskiej brzozy - Sejm Rzeczypospolitej...

I tu na Drodze Królewskiej tuż przed rocznicą... w zataczającej koło historii narodów i społeczeństw, pragnę zadać ostatnie już pytanie:

"Quo vadis...?" Polsko!

KOMENTARZE

 • Spokojnie
  To tylko ruskie śpiochy zostały obudzone do ostatniego boju, bo Rosja się rozpada.
  Bywało gorzej i daliśmy radę :)
 • "Czym jest w świadomości Polaków złamana brzoza smoleńska?"
  http://miroslawkraszewski.salon24.pl/270787,odszedlby-gdyby-nie-ta-brzoza#comment_3854169
 • @eska
  i myślę, że to wcale nie taki odległy czas!
 • @raven59
  co daj Boże...
 • @Molier
  mam to na ściądze (do modlitwy)
 • @Mysz-Drobnicowiec,eska
  Ależ skąd szacowna Myszo-Drobinicowcu, próbuję tylko zakołatać w puste poselskie... ławy i jakiś pogłos uzyskać w bezdennej studni małych interesików i dużych grzeszków... Każdy przed wejściem do gmachu Sejmu powinien się zastanowić po kiego tam idzie... a nawiązując do tamtego cytatu: "wici wici krocie... w tym świętym płomieniu... powstaniem raz kolejny przy świata zdumieniu." to na zadumę nad ojczyzny losów smoleńskimi koleinami pisane tylko. Pozdrawiam
 • @Grzegorz Rossa.
  Panie Grzegorzu... ja naprawdę nie wiem czy tamta brzoza dotykała skrzydła naszego tupolewa... narzucają nam wykładnie wszystkiego, podają symbole które mamy pamiętać, takie jak kamień Koli, brzoza, mgła, naciski... ja im nie wierzę... od samego początku nie wierzę w żaden czas podany jako ten właściwy ani miejsce w które po miesiącu podrzucają kawałki ciał tak aby znaleźli je turyści z Polski... mamy za mało danych... liczę, że więcej mają fachowcy, których jeszcze trochę w Polsce zostało. Pozdrawiam.
 • @Avern: mamy za mało danych... liczę, że więcej mają fachowcy
  Wiemy, że obok lotniska Sieviernoie samolot nie spadł. Żeby to stwierdzić, nie trzeba być fachowcem.

  Pozdrawiam,
 • @Grzegorz Rossa.
  Ale żeby uzyskać twarde dowody potrzebujemy fachowej obróbki tego steku kłamstw i szyderstwa, a ludzie w Polsce potrzebują twardych dowodów aby zażądać sprawiedliwości... podkreślę nie poprosić o łaskawe uznanie a zażądać i rzucić to w twarz wyborcom władz w innych pozornie demokrację i sprawiedliwość ceniących krajach naszych sojuszników chociażby z NATO... prawda o wydarzeniach smoleńskich to problem współpracy międzynarodowej całego świata... współpracy a nie stref wpływów i dominacji totalnej. Dziś w papie widziałem na pasku info, że według wywiadu USA nie Iran i Korea Płn. a Rosja i Chiny są niebezpieczne... niby drobiazg ale jak to się ma do resetu... Pozdrawiam.
 • @Avern: uzyskać twarde dowody
  Jeden już mamy. W Smoleńsku nie spadł samolot.

  Pozdrawiam,
 • @Grzegorz Rossa.
  Dokładnie... w Smoleńsku upadła Polska na kolana przed Putinem. Ukłony.
 • @Avern: w Smoleńsku upadła Polska na kolana przed Putinem.
  O tyle, o ile tych, którzy padali, uznajemy za Polski reprezentantów.

  Pozdrawiam,
 • @Grzegorz Rossa.
  No właśnie... Panie Grzegorzu, 10 IV 2010 to okrągła rocznica rocznica Hołdu Pruskiego z 10 IV 1525 roku zawartego po traktacie podpisanym dwa dni wcześniej... taki chichot historii. Okrągłym stołem się ona nam toczy i rozjeżdża niczym walec niepokornych. Pozdrawiam.
 • @Avern
  I to był błąd. Prusactwa nie należy schołdować. Prusactwo należy zlikwidować.

  Pozdrawiam,
 • @Avern
  .. "10 IV 2010 to okrągła rocznica rocznica Hołdu Pruskiego z 10 IV 1525 roku" a 29 X 2011 roku minie 400 lat od Hołdu Ruskiego (1611 r.), który był większym sukcesem od Hołdu Pruskiego. Hołd ten składali: Car i dwaj Jego bracia na Zamku Królewskim w Warszawie naszemu Królowi. Zostali porwani pod Smoleńskiem i przywiezieni do Warszawy.
  A to będzie czas naszych wyborów parlamentarnych.
  Co do Smoleńska to moja teoria spiskowa zakłada porwanie samolotu.
  Pozdrawiam serdecznie
 • @Samanta: porwanie samolotu.
  Po co?
 • @Grzegorz Rossa.
  Dla wiedzy pasażerów lotu.
 • @Samanta
  ?
 • @Grzegorz Rossa.
  Podejrzewam, Panie Grzegorzu, że Pani Samanta obawia się, że nie zrezygnowano z pamiątkowego zwyczaju ubeckofsbeckich kurew jakim było poniżenie w ostatnim przesłuchaniu lub wyszydzeniu ofiar... takie naplucie w twarz z uśmiechem i informacją... a teraz wam pokażemy w telewizji jak was godnie nasi towarzysze na miejscu żegnają po tej tragedii, która tak ładnie znów połączyła bratnie w śmiertelnym uścisku narody... zobaczcie jaka ładna transmisja... Pozdrawiam.
 • @Avern
  Podejrzewam, że na to nie mieli czasu. Po wylądowaniu samolotu natychmiast wszystkich uśpili lub otruli gazem wpuszczonym do kabiny. A i tak się spóźnili. Po terminie rzekomej katastrofy była próba nawiązania łączności telefonicznej. Zagłuszanie elektroniczne przepuściło.

  Pozdrawiam,
 • @Grzegorz Rossa.
  Czekajmy więc szukając prawdy na siewiernyleaks.com może ktoś coś zgubi lub zostawi na pendrivie... dużo rzeczy ludzie zapominają w naszych czasach... ktoś zapomniał zabronić pełnienia funkcji publicznych degeneratom poubeckim na przykład... ktoś zapomniał zdegradować ludzi honoru ministerstwa niebezpieczeństwa publicznego i jego sbeckich następców... ktoś zapomniał zlustrować sędziów i prokuratorów umaczanych w paradygmacie totalnego zbrodniczego zniewolenia... zapomniał nawet w dzisiejszych nominacjach... ktoś zapomniał chronić prezydenta i generalicję... jak widać szansa jest duża, że znajdzie się świadek koronny lub pendrive koronny z kilkoma niewytłumaczalnymi fotkami lub nagraniem niewytłumaczalnego ciągu zdarzeń w świetle uwspólnionej wersji akceptowalnej dla przeciętnego słupa sondażowego czytaj biernego nabijacza wyników wyborczych. Czekamy panowie posłowie... kto się wyłamie... kto załatwia sobie drugie obywatelstwo i paszporty do krajów bez umowy o ekstradycję na kilka różnych nazwisk... nikt? kto sprawdzał strony internetowe z dyskretnymi zakładami prowadzącymi ciche operacje plastyczne twarzy... nikt? to dobrze, że nikt... znaczy wszyscy są czyści i uczciwi... cieszę, się, że w takim państwie żyję. Acha, proszę nie liczyć na posady w gazpromie i posiadłości pod Łubianką... tam chętnych bez listów gończych nie brakuje z dużo silniejszych państw.
 • @Avern
  Wystarczy, co jest. Sporo leży na wierzchu. Wystarczy patrzeć i myśleć.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej