Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
158 postów 2640 komentarzy

Drzazgi smolne po kwietniu pisane

Avern - Polak, Węgier, dwa bratanki, i do szabli, i do szklanki (węg. Lengyel, Magyar – két jó barát, együtt harcol, s issza borát). Boże chroń Węgry i Rzeczpospolitą.

Czy Wojskowy Orzełek w Koronie oderwany od czapki nieznanego żołnierza polskiego to dobra ilustracja do artykułu o handlu nazistowskimi pamiątkami?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wydawać by się mogło, że redakcja i wydawca gazety o swojsko brzmiącej nazwie "Dziennik Polski" wiedzą, że Orzełki w Koronie na czapkach mieli ci, których od 1 września 1939 roku niemieckie oddziały Trzeciej Rzeszy Hitlera określani jako "naziści"...

Wydawać by się mogło, że redakcja i wydawca gazety o swojsko brzmiącej nazwie "Dziennik Polski" wiedzą, że Orzełki w Koronie na czapkach mieli ci, których od 1 września 1939 roku niemieckie oddziały Trzeciej Rzeszy Hitlera określane ostatnimi czasy jako "naziści" zwalczały, eksterminowały  i mordowały przez cały okres II Wojny Światowej na wszystkich niemalże frontach. Tak podczas walk regularnych oddziałów wojskowych jak i w czasie trwającego całą Wojnę gigantycznego oporu Polskiego Państwa Podziemnego. Wydawać by się mogło... I mojej nieistotnej osobie tak się wydawało do ostatniej soboty... W końcu rzetelne dziennikarstwo i solidna publicystyka pragnącego uchodzić za elitarny dodatek załączony do tejże gazety jakim jest polskojęzyczna wkładka "The Times" zobowiązuje. Dlatego chciałbym zapytać panów redaktorów sobotnio - niedzielnego wydania z 25-26 sierpnia 2012 roku o to, czy ich zdaniem:

Polski wojskowy Orzełek w koronie oderwany prawdopodobnie od czapki jakiegoś nieznanego obrońcy granic Rzeczypospolitej z 1939 to dobra ilustracja do artykułu o zabarwionym fascynacją faszyzmem handlu nazistowskimi pamiątkami jaki znalazł się na stronie 4 dodatku "The Times" w tłumaczeniu pana Z. Macha...?

jako dwie inne ilustracje artykułu "Nazistowskie pamiątki w cenie"  zostały użyte zdjęcie Hitlera w mundurze i zdjęcie narzędzi lekarskich używanych do obrzydliwych eksperymentów prowadzonych na więźniach w obozach śmierci. Mnie osobiście takie zestawienie wyprowadziło z równowagi... Szkoda, że w naszym kraju nie ma jakiejś uczciwie działającej instytucji do - mówiąc banalnie - karania takich nadużyć i gebelsowskiej wręcz manipulacji. Solidne dziennikarstwo i elitarność tytułu zobowiązuje... prawda? Panom z Dziennika... przypominam - tu jest Polska... która nie zginęła i... nie zginie. 

A może  w cenie jest wylewanie na Polaków pomyj połączone z wybielaniem prawdziwych zbrodniarzy? Ceny za te "pamiątki" są przecież prawdziwe i ponoć niemałe...

 

KOMENTARZE

 • Nie zginie...
  Tak, Polska nie zginęła i nie zginie... Ale wstrząsające jest to, jak powszechne i legalne jest dążenie wśród wielu mrocznych sił, do wynarodowienia Polski i Polaków. To jest jak lawina. Kiedy jako uczniak czytałem o wynaradawianiu Polaków przez zaborców, nie wyobrażałem sobie, że tacy "zaborcy" jako swego rodzaju V kolumna, działająca od wewnątrz, pojawią się i rozplenią jak zaraza w moich czasach. W dodatku z zamiłowaniem uprawia tę "robotę" cała masa politycznych mętów.
 • @romunio 15:55:49
  cóż, poprzednie pokolenia rodaków zapłaciły już swoją cenę niejednokrotnie najwyższą. nam dopiero przyjdzie iść w ich ślady lub zaprzedać się jak szmaty. czas pokaże kto kim się okaże.
  Ukłony przesyłam.
 • @night rat 17:13:27
  "nasi przodkowie w grobach się przewracają..."
  o ile mają groby... wielu żołnierzy i powstańców się ich nie doczekało... wielu więźniów wrzucano hurtem do dołów pod cmentarnymi murami nocą bez świadków i dokumentacji...
 • @romunio 15:55:49
  Zgadzam się
 • Polonofobia, antypolonizm
  prosimy o dodanie tagów antypolonizm, polonofobia pod artykułem.

  Nazwanie rzeczy po imieniu jest jednym z pierwszych kroków ich zwalczania.

  Zniesławianie Polski i Polaków to jeden z bardziej powszechnym objawów antypolonizmu.

  Zachęcamy, aby o tym pamiętać.

  Pozdrawiamy


  www.antypolonizm.pl
 • IPN powinien złożyć pozew...
  IPN powinien złożyć pozew o gigantyczne zadośćuczynienie i je uzyskać. Tak, najskuteczniej można powstrzymać takie kanalie.
  Jeśli nie zrobi tego IPN, to NE powinien zorganizować pozew zbiorowy.
  Te świństwo, to nie jest żaden przypadek, czy "błąd" redakcji. Ta gazeta jest programowo antypolska. Sprawę należy nagłośnić i zorganizować bojkot szmatławca.
 • @SejsmoAntypolonizmu 09:32:43
  dziękuję za zwrócenie uwagi, dodałem tagi.
  Ukłony.
 • @Jan z Lasu 10:16:02
  "Sprawę należy nagłośnić i zorganizować bojkot szmatławca."
  osobiście uważam, że powinni przeprosić Polaków za tę publikację i ponieść karę finansową, która zapobiegła by takim wybrykom w prasie krajowej na długo. Dużo zależy od czytelników tej gazety i ich presji na swoich publicystów i komentatorów. Ta notka to jedna z form nagłaśniania, a interwencja adminów podniosłą ją na widoczne miejsce na stronie głównej co dało kilkuset czytelników. Jak patrzyłem na te ilustracje po chwilowym szoku na tego leżącego Orzełka... to uświadomiłem sobie, że nasz kraj tak jak ten Orzełek leży powalony silnymi uderzeniami Hitlera i Stalina... leży w Jałtańskiej kałuży zdrady, a kurwy polityczne dokoła kopią leżącego, bo to jest opłacalne i wpisuje się w poprawny obecnie nurt polityki międzynarodowej. Takie pojałtańskie kurestwo.
  Jeżeli my nie obronimy naszych symboli to za kilkanaście lat Polski nie będzie, a jakieś zdegenerowane kurwy jarające jointy na pokaz wygrają.
  Pozdrawiam Janie z lasu.
 • Jest to wredna prowokacja...
  i zbydlecenie. Jest podstepna robota, by młodzi ludzie którzy dopiero kształtują sobie świadomośc oswoili się z tymi bydlęcymi porównaniami polskiech patriotów do faszystów, nazistów. Nie na daremno cała propaganda juz działa w tym celu, by Polaków zniechęcic do wszystkiego co polskie a w końcu wynarodowic i wysłac pod europejskie mosty. Nie jest
 • TIMES=SEMIT
  ;)))))
 • @Jan Paweł 12:29:34
  podsumuję to krótko:
  to im się nie uda.
  Ukłony.
 • Avern
  Czy w Smoleńsku zdobyto guziki i oznaki wojskowe od osób żywych czy zmarłych? Uklony
 • @Yurko 10:31:50
  nie wiem Yurko, na wiele pytań jeszcze poczekamy na odpowiedzi... polecam za to do zadumy... tezy Rolexa ładnie tłumaczą kilka pogmatwanych splotów zdarzeń naszej ostatniej historii:
  http://naszeblogi.pl/32479-pair-ou-impair
  Ukłony.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej